Hakkımızda

Ferforje ilk çağlarda topraktan hayata geçen demir örs, ateş, çekiç ve usta ile buluştuğu günden beri önce zanaat, günümüzde ise geleneksel bir sanat olarak yaşantımızda yerini almıştır.

Mızraktan saray balkonlarına, eski Türk evlerindeki zarif cumbalardan şamdanlara kadar ateşle olan her tutkulu dansında farklı şekillere bürünen demirin yüzyıllar içindeki yolculuğuna atadan gelme bu sanatla atalarından aldığı bilgi ve deneyiöi şimdiki teknolojiyle birleştirerek 2000 yılından itibaren imalatını, Bolu'da yapmaktadır. Eskinin yeniye, demirin sanata dönüştüğü bu yolda geriye dönüp baktığımızda yapmış olduğumuz binlerce işte kalitenin ve müşteri memnuniyetinin olduğunu görmekteyiz ve bununla gurur duymaktayız.

Ferforje zamanımızda normal ham demirin fabrikalarda izlenmesi pres yardımı ile nakışlanması ve bükme marinalarında ya da kızgın ocaklar yardımı ile tavlanarak şekil verilmesi ve motifli parçalar oluşturulduktan sonra birleştirilmesiyle yapılan uygulamadır.

Sizde DURAK FERFORJE DEKORASYON LTD.ŞTİ. kalitesini yakalamak, yaptırmış olduğumuz işte ve yeniliklerde ömür boyu garanti ve kalite istiyorsanız sizleride aramızda görmekten onur duyarız.